אודות

שלושים ושלושה אנשים שפגשנו בשכונת ג'סי כהן בחולון במהלך ינואר 2011 נענו לבקשתנו לצלם אותם בזמן שהם מכינים מאכל לפי בחירתם.


המטבח היה להם במה וזמן הבישול קבע את משך הצילום. שלושים ושלושה הסרטונים שבאתר הם פרי מפגשים חד-פעמיים אלה, הם סיור בין מטבחים, מאכלים וסיפורים.


ג'סי מבשלת הופק במסגרת "פרוייקט ג'סי". פרויקט ג’סי כהן הוא יוזמה של המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון, המבקש לבחון כיצד האמנות יכולה לקחת חלק בתהליכים של שינוי בקנה מידה של שכונה ועיר על ידי עבודה משותפת עם גופים וכלים אחרים )עירוניים, ממשלתיים, פרטיים) ומבלי לבוא במקומם. 

הפרויקט מנסה לבנות מודל לפעולה של אמנות בקהילה מתוך רצון לנסח מחדש את מקומה של האמנות בחברה. הוא מתמקד באוכלוסיות בשכונה, על ידי פרויקטים שונים של אמנות, על ידי מתן כלים לביטוי עצמי ולהעצמה קהילתית, על ידי מתן מקום לריבוי התרבותי בשכונה ועל ידי עידוד התושבים לקחת חלק בתכנון וביצוע של הפעולות השונות בפרויקט. כל זאת שלא על מנת לעודד כניסה של תושבים חדשים לשכונה, אלא על מנת לחזק את התושבים הנוכחיים ולהפוך את סביבת המגורים שלהם למקור של תמיכה תרבותית וחברתית.מתוך פרויקט 'ג'סי מבשלת', יוצא לדרך בימים אלו פרויקט המשך אשר מטרתו ליצור קולקטיב מבשלות בשכונה לצורך הקמת עסק קייטרינג עצמאי.


קרדיטים

ג'סי מבשלת הוא פרוייקט של אפי ואמיר


---


עיצוב ובניית אתר: wuwa
תרגום אתר: עמי אשר
תרגום כתוביות: סינמטיפ
הפקה: המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון ואפי ואמיר
פונט אלמוני צר באדיבות אברהם קורנפלד / אאא 


---


אנחנו רוצים להודות לכל המצולמים-מבשלים ולכל מי שסייע לנו בשהותנו בשכונה, במחשבה על הפרוייקט, בתכנון האתר, ובעיצות והערות מועילות:
צוות מתנ"ס לזרוס ובמיוחד ליוסי זיידה, לצהלה, לזינה צימל ולרונה פלג, סיגל מהקיוסק, יוסי הספר, יעל הוס מקן השומר הצעיר, אלין מחנות הצעצועים, מיכאל ז'ופרנר, איילת סקסטין, תמר וייס-גבאי, דבורי נמדר, מושון זר-אביב, יניב קלמיצקי.